وبلاگ

Our Latest News

کروم کست یا ای زی کست ، کدام مناسب شما است؟

درحال حاضر تمامی افراد دارای یک گوشی تلفن همراه هوشمند هستند اما دیگر محتوا تنها از طریق تلویزیون در اختیار افراد قرار نمی گیرد ، بلکه با استفاده از اپلیکیشن های موجود بر روی گوشی های تلفن همراه می توان به هزاران محتوای صوتی ، تصویری و متنی دسترسی داشت ، مانند تلگرام ، آپارات ، یوتیوب و ...

شما می توانید با استفاده از دانگل های انتقال تصویر ، مانند کروم کست ، ایزی کست و ... اقدام به انتقال محتوای تلفن همراه خود به صفحه نمایش های بزرگتر مانند تلویزیون ، پروژکتور و ... نمایید .

در این مقاله ما تفاوت های بین یک دانگل Chromecast و یک دانگل EZCast را بررسی می کنیم تا شما بهترین راه برای انتقال تصاویر به صورت وایرلس را بدون خرید یک تلویزیون هوشمند جدید پیدا کنید .

 

کروم کست با واسطه مودم در شبکه داخلی عملکرد بهتری دارد ، در حالی که ای زد کست ارتباط بهتری به صورت مستقیم دارد .

درحالی که هر دو دانگل ای زی کست و کروم کست محتوای تلفن همراه را به نمایشگر بزرگتر انتقال میدهند ، دانگل کروم کست تنها هنگامی که این کار را می تواند انجام دهد که از طریق شبکه داخلی و اتصال به مودم باشد  ، این بدین معنی است که شما در محیط باید از یک مودم وای فای قدرتمند استفاده کنید و محتوای خود را از طریق  مودم به دانگل کروم کست منتقل نمایید .

EZCast از هر دو حالت انتقال با واسطه مودم و یا انتقال اطلاعات به صورت مستقیم (با اتصال مستقیم تلفن همراه یا لپ تاپ به دانگل) پشتیبانی می کند و عملکرد ایده آلی در این زمینه دارد .

بنابراین شما میتوانید انتخاب کنید که با شبکه داخلی اقدام به انتقال دیتا نمایید و یا با استفاده از اینترنت تلفن همراه خود محتوای اینترنت را به تلویزیون منتقل نمایید .

کروم کست ، از قابلیتی به نام Guest Mode بهره می برد که به شبکه داخلی متصل نشود و تنها محتوا را منتقل نماید (با استفاده از 4رقم پین نشان داده شده رو صفحه نمایش) .

 

پشتیبانی کامل هر دو دانگل ای زی کست و کروم کست از امکانات دستگاه های اندروید

هر دو دانگل میتوانند محتوای موجود در گوشی های تلفن همراه اندرویدی را به تلویزیون میرور کنند .

هر دو دانگل امکان استریم محتوای موجود در اپلیکیشن هایی مانند یوتیوب ، ای زی چنل و .. را هنگامی که به مودم محیطی متصل هستند دارند .

البته در این زمینه لیست اپلیکیشن هایی که دانگل کروم کست پشتیبانی می کند کامل تر هست ، در حالی که دانگل ای زی کست با استفاده از قابلیت میرور می تواند مابقی اپلیکیشن ها رو منتقل نماید .

 

 پشتیبانی محدود کروم کست در آیفون و آیپدها در برابر پشتیبانی کامل ای زی کست 

کروم کست از قابلیت AirPlay پشتیبانی نمی کند .

بنابراین کاربران آیفون و آیپد نمی توانند صفحه نماییش خود را با استفاده از کروم کست میرور کنند .

در مقابل دانگل ای زی کست ، به طور کامل از قابلیت میرور در آیفون پشتیبانی می کند و به راحتی می توانید صفحه نمایش خود را میرور نمایید .

 

در کروم کست لپ تاپ های ویندوز و مک تنها با براوزر کروم می توانند انتقال تصویر را انجام ، در حالی که دانگل ای زی کست از میرور کامل ویندوز و مک پشتیبانی میکند .

بهترین راه استفاده از کروم کست با لپ تاپ استفاده از مرورگر کروم هست و می توانید محتوای داخل وب را منتقل نمایید .

اما دانگل ای زی کست ، به طور کامل می تواند محتوای داخل سیستم عامل ویندوز و مک را به تلویزیون میرور کند .

بنابراین با دانگل ای زی کست به راحتی می توانید صفحه نمایش لپ تاپ خود را فارغ از سیستم عامل آن منتقل نمایید .

 

در نهایت کروم کست یک دانگل مناسب برای سیستم عامل اندروید است ، درحالی که دانگل ای زی کست قابلیت پشتیبانی از تمامی سیستم های موجود را دارا می باشد و کاربرد کاملتری ارایه می دهد .

 

Search